Pääyhteistyökumppani:

Kisojen tulospalvelun tuottaa AA-Ventures Oy.

Lähtölistat, online-tulospalvelu, YouTube-seuranta ym. löytyy täältä:

Hiihtosuunnistuksen SM-viesti 1.3.2020 Haapavesi

Hiihtosuunnistuksen SM-viesti 1.3.2020 Haapavesi
H21 (9,7+9,5+9,4 km) (8-0-1):
1) Kymin Suunnistajat-1 1.30.01 (Väinö Kotro 30.13/2, Aapo Viippola
59.51/1, Tuomas Kotro 1.30.01/1), 2) Rastivarsat-1 1.35.10
(Hannu-Pekka Pukema 30.34/5, Eerik Nurminen 1.05.51/4, Miska Tervala
1.35.10/2), 3) SK Pohjantähti-1 1.35.27 (Santeri Schroderus 30.13/3,
Lauri Leinonen 1.05.04/2, Samuli Schroderus 1.35.27/3), 4) Suunta
Jyväskylä-1 1.35.38 (Matti Linna 32.50/7, Kalle Häkkinen 1.06.20/5,
Misa Tuomala 1.35.38/4), 5) Kuusamon Erä-Veikot-1 1.38.54 (Juha
Martikainen 32.27/6, Teemu Tauriainen 1.05.24/3, Santeri Aikio
1.38.54/5), 6) IF Femman-1 1.39.31 (Teemu Rantala 30.18/4, Peter
Sundelin 1.06.22/6, Staffan Tunis 1.39.31/6), 7) Pellon Ponsi-1
1.39.56 (Pekka Varis 33.58/8, Antti Ekonoja 1.07.53/7, Jyri Uusitalo
1.39.56/7), RasTiimi-1 Hyl. (Risto Uusivirta 29.57/1, Riku Koirikivi
H).

D21 (8,8+8,9+8,7 km) (4-0-0):

1) Kouvolan Suunnistajat-1 1.35.36 (Tuuli Suutari 31.23/1, Mirka
Suutari 1.03.59/1, Sari Vääränen 1.35.36/1), 2) Keuruun Kisailijat-1
1.41.16 (Sara Leppäsalmi 33.22/2, Milka Reponen 1.08.07/2, Sonja
Mörsky 1.41.16/2), 3) Kouvolan Suunnistajat-2 1.49.27 (Liisa Peltonen
33.38/3, Säde Suutari 1.10.56/3, Vuokko Suutari 1.49.27/3), 4)
Laitasaaren Veto-1 2.00.06 (Essi Lotvonen 38.13/4, Milla Lotvonen
1.19.03/4, Kukka-Maaria Karppinen 2.00.06/4).

H110- (8,6+8,5+8,6 km) (4-0-1):

1) Hiiltomiehet-1 1.32.39 (Timo Saarinen 31.00/1, Janne Virkki
1.03.34/1, Mika Häkkinen 1.32.39/1), 2) Kokkolan Suunnistajat-1
2.02.08 (Kim Harlamow 38.03/2, Timo Hongell 1.19.52/2, Teppo Isokoski
2.02.08/2), 3) IK Falken-1 2.16.50 (Niklas Wik 44.11/3, Sören Jansson
1.36.35/3, Mathias Henriksson 2.16.50/3), Ylivieskan Kuula-1 Hyl.
(Antti Isokääntä 52.42/4, Jarmo Nivala H).

D110- (7,1+7,2+7,1 km) (2-0-1):

1) Lammin Säkiä-1 1.49.32 (Marja Rantanen 37.36/2, Ritva Partanen
1.17.35/1, Mari Koivunen 1.49.32/1), Kokkolan Suunnistajat-1 Hyl.
(Marja Penttilä 37.27/1, Päivi Peltoniemi H).

H150- (7,1+7,2+7,1 km) (7-0-0):

1) Suunta 2000-1 1.26.04 (Ilpo Viippola 27.30/2, Kai Ojala 59.14/2,
Seppo Mäkinen 1.26.04/1), 2) Suunta Jyväskylä-1 1.26.57 (Vesa
Klemettinen 27.22/1, Jyrki Tuomala 57.32/1, Jouni Kahelin 1.26.57/2),
3) Lounais-Hämeen Rasti-1 1.28.14 (Tom Asklöf 27.53/3, Mika Tervala
1.02.41/3, Raino Pesu 1.28.14/3), 4) Tarpian Suunta-1 1.30.12 (Jari
Maunuksela 30.59/4, Olli Savikko 1.04.20/4, Antti Virtanen 1.30.12/4),
5) Puolangan Ryhti-1 1.37.57 (Lasse Köngäs 31.11/5, Martti Köngäs
1.11.29/6, Teemu Köngäs 1.37.57/5), 6) Kaakon Rasti-1 1.41.00 (Ari
Heinola 33.26/6, Eero Koskivirta 1.09.55/5, Petri Kotro 1.41.00/6),
7) Säyneisen Salpa-1 1.53.00 (Pyry Kettunen 34.21/7, Tuomo Laitinen
1.14.45/7, Hannu Koponen 1.53.00/7).

H130- (8,8+8,9+8,8 km) (4-0-1):

1) Lahden Suunnistajat-37-1 1.34.02 (Tomi Ruutiainen 30.55/2, Juha
Kiljunen 1.03.16/1, Petri Kiiskinen 1.34.02/1), 2) Kokkolan
Suunnistajat-1 1.36.47 (Tuomas Hyyppä 30.41/1, Tommi Viitasaari
1.05.47/2, Kai Paavola 1.36.47/2), 3) Suunta 2000-1 2.08.18 (Marko
Vapa 39.11/3, Tuomas Pussila 1.24.50/3, Mikko Vapa 2.08.18/3),
Rastivarsat-1 Hyl. (Jyrki Tuokko H).

H20 (8,6+8,5+8,6 km) (2-0-0):

1) Valkeakosken Haka-1 1.33.23 (Ilmari Aho 33.17/1, Oskari Aumo
1.05.03/2, Seeti Salonen 1.33.23/1), 2) MS Parma-1 1.33.24
(Lotte-Line Ekström 34.42/2, Niklas Ekström 1.04.27/1, Wille Laitamäki
1.33.24/2).

D20 (6,8+6,9+7,0 km) (5-2-1):

1) Ounasvaaran Hiihtoseura-1 1.28.07 (Sanni Oikkonen 28.36/1, Heta
Virtanen 57.46/1, Aino Rantala 1.28.07/1), 2) Suunta Jyväskylä-1
1.36.46 (Marika Aho 33.44/5, Miina-Maria Tuomala 1.09.25/3, Kaisa
Klemettinen 1.36.46/2), 3) Suunta 2000-1 1.45.22 (Venla Taulavuori
30.52/3, Anni Taulavuori 1.04.56/2, Anni Oikarinen 1.45.22/3),
Sonkajärven Pahka-1 Kesk. (Sofia Niskanen 30.49/2, Aino Kangasaho
1.10.54/4), Rastiketut-1 Hyl. (Tiina Niemi 31.34/4, Heta Haunia H).

H190- (5,5+5,7+5,7 km) (5-0-1):

1) Savon Suunta-1 1.11.47 (Tapio Tikkanen 23.12/1, Pekka Valkonen
48.01/1, Jorma Varkila 1.11.47/1), 2) Joutsenon Kullervo-1 1.15.32
(Tapio Peippo 24.04/2, Markku Pietikäinen 53.44/2, Juha Similä
1.15.32/2), 3) Kaustisen Pohjan-Veikot-1 1.32.38 (Tauno Pajukangas
24.08/3, Eero Kattilakoski 56.21/3, Ari Myllymäki 1.32.38/3), 4)
Iisalmen Visa-1 2.09.49 (Paavo Karvonen 33.31/4, Pekka Koljonen
1.34.36/4, Martti Huusko 2.09.49/4), Luumäen Rasti-1 Hyl. (Erkki
Pokela H).

H210- (5,4+5,5+5,4 km) (10-1-2):

1) Juvan Urheilijat-1 1.13.13 (Seppo Ollikainen 25.37/1, Raimo
Hyyryläinen 48.36/1, Jorma Hyyryläinen 1.13.13/1), 2) SOC Asikkala-1
1.26.59 (Risto Orpana 28.14/3, Teuvo Lehtinen 54.00/2, Heikki Saarinen
1.26.59/2), 3) Kuopion Suunnistajat-1 1.36.22 (Mauno Korhonen
32.28/5, Seppo Karjalainen 1.07.24/3, Kauno Mourujärvi 1.36.22/3), 4)
Hämeenlinnan Suunnistajat-1 1.41.43 (Olavi Erkkilä 41.12/8, Jarmo
Vainio 1.12.32/4, Teuvo Tiilikainen 1.41.43/4), 5) Nivalan
Urheilijat-1 1.47.38 (Jorma Oja 34.57/6, Severi Halkosaari 1.20.02/6,
Unto Virkkula 1.47.38/5), 6) Rasti-Jyry-1 1.49.12 (Juhani Nippala
39.06/7, Pentti Reinikainen 1.16.45/5, Paavo Inkinen 1.49.12/6), 7)
Itä-Päijänteen Rasti-1 2.29.25 (Heikki Nurminen 28.21/4, Hannu
Väätäinen 1.24.01/7, Tapani Häkkinen 2.29.25/7), Espoon Suunta-1
Kesk. (Paavo Rönkkö 44.45/9, Karl-Erik Åberg 1.46.02/8),
Päijät-Rasti-1 Hyl. (Esko Jussila 26.10/2, Veijo Tahvanainen H),
Kokkolan Suunnistajat-1 Hyl. (Risto Haapala H).

D130- (8,0+7,9+8,0 km) (1-1-0):

1) Espoon Suunta-1 2.05.57 (Sini Pekkala 40.02/1, Rita Linko
1.27.06/1, Virpi Palmen 2.05.57/1).

D190- (4,2+4,3+4,2 km) (3-0-2):

1) Valkeakosken Haka-1 1.21.49 (Arja Nurminen 23.05/1, Aulikki Korpio
54.46/1, Mirja Mikkolainen 1.21.49/1), Kokkolan Suunnistajat-1 Hyl.
(Anne Stoor 38.09/2, Raija Lumiaho 1.16.43/2, Kirsti Kattilakoski H),
Hyvinkään Rasti-1 Hyl. (Erja Raiko H).

H17 (8,0+7,9+8,0 km) (5-0-0):

1) Espoon Akilles-1 1.43.15 (Miska Riissanen 37.24/2, Eemi Vaherlehto
1.11.29/2, Pyry Riissanen 1.43.15/1), 2) Rasti-Jussit-1 1.48.04 (Eetu
Keskinen 48.28/5, Ville Lemberg 1.19.13/3, Roope Lemberg 1.48.04/2),
3) Tampereen Pyrintö-1 1.51.33 (Miro Sivonen 40.00/3, Rami Tuominen
1.21.15/4, Eemil Koskinen 1.51.33/3), 4) Valkeakosken Haka-1 1.53.53
(Valtteri Rantala 40.15/4, Kalle Taura 1.24.48/5, Rauli Aho
1.53.53/4), 5) Kuusamon Erä-Veikot-1 1.56.08 (Eino Gretschel 33.46/1,
Valtteri Aikio 1.06.52/1, Jonne Mukkala 1.56.08/5).

D17 (6,6+6,7+6,6 km) (3-0-0):

1) Suunta 2000-1 1.27.12 (Venla Viippola 28.27/1, Anni Salmela
59.47/1, Oili Holopainen 1.27.12/1), 2) Sonkajärven Pahka-1 1.41.11
(Emmi Kärnä 29.45/2, Venny Rissanen 1.02.31/2, Oona Tonder 1.41.11/2),
3) Kokkolan Suunnistajat-1 2.08.50 (Liina Viitasaari 30.30/3, Liina
Hyyppä 1.15.16/3, Matilda Myllymäki 2.08.50/3).

H170- (6,7+6,9+6,7 km) (5-0-1):

1) Kuortaneen Kunto-1 1.26.03 (Juha Koskinen 29.26/1, Antti Lassila
1.00.13/2, Asko Sippola 1.26.03/1), 2) Itä-Päijänteen Rasti-1 1.29.42
(Heikki Peltonen 29.39/2, Tuomo Marttinen 59.10/1, Ismo Paukku
1.29.42/2), 3) Epilän Esa-1 1.41.31 (Pertti Ovaska 31.00/4, Tapio
Mannila 1.11.17/4, Kalevi Mäkipää 1.41.31/3), 4) Alatornion Pirkat-1
1.49.04 (Tero Taulavuori 30.33/3, Tapani Heikkuri 1.05.44/3, Lauri
Mustonen 1.49.04/4), Rasti-Vihti-1 Hyl. (Martti Leppälä 42.56/5,
Jouni Moisander 1.28.42/5, Sakari Heikkinen H).

D150- (5,5+5,7+5,7 km) (4-0-0):

1) RasTiimi-1 1.16.27 (Päivi Lassila 26.31/2, Arja Nuolioja 50.47/1,
Riitta Mattila 1.16.27/1), 2) Epilän Esa-1 1.24.43 (Saija Laurila
32.04/4, Johanna Perkkalainen 57.32/2, Marja Rauhalammi 1.24.43/2),
3) Ounasvaaran Hiihtoseura-1 1.27.55 (Mirka Oikkonen 28.26/3, Marita
Väärälä 59.05/3, Maarit Oikarinen 1.27.55/3), 4) Saloisten Reipas-1
1.34.23 (Maria Ruutiainen 26.30/1, Anita Lampela 1.07.57/4,
Silventoinen Ulla 1.34.23/4).

D170- (5,4+5,5+5,4 km) (3-0-0):

1) Rasti E4-1 1.34.31 (Kirsi Kihlström 28.35/2, Sari Tupitsa
1.02.55/2, Päivi Raatikainen 1.34.31/1), 2) Kauhavan Wisa-1 1.35.58
(Tuija Katajamäki 27.12/1, Tarja Kankaanpää 57.42/1, Marja Erkkilä
1.35.58/2), 3) IF Femman-1 2.13.30 (Eija Blomqvist 37.20/3, Bodil
Fred 1.13.50/3, Annika Strandberg 2.13.30/3).


Hiihtosuunnistuksen SM-keskimatka 29.2.2020 Haapavesi


H21 : 10,9 km

Lähti: 19, Keskeytti: 2, Hylätty: 3

1. 24 Saarela Ville-Petteri Keminmaan Urheilijat 35:25
2. 22 Schroderus Samuli SK Pohjantähti 36:46 +1:21
3. 20 Viippola Aapo Kymin Suunnistajat 37:11 +1:46
4. 14 Pukema Hannu-Pekka Rastivarsat 38:24 +2:59
5. 10 Martikainen Juha Kuusamon Erä-Veikot 38:52 +3:27
6. 9 Tauriainen Teemu Kuusamon Erä-Veikot 40:39 +5:14
7. 11 Aikio Santeri Kuusamon Erä-Veikot 41:01 +5:36
8. 2 Uusivirta Risto RasTiimi 41:25 +6:00
9. 12 Linna Matti Suunta Jyväskylä 42:22 +6:57
10. 13 Schroderus Santeri SK Pohjantähti 43:44 +8:19
11. 8 Häkkinen Kalle Suunta Jyväskylä 44:01 +8:36
12. 4 Sundelin Peter IF Femman 44:35 +9:10
13. 6 Järvinen Seppo Asikkalan Raikas 47:01 +11:36
14. 7 Koirikivi Riku RasTiimi 47:03 +11:38
3 Koirikivi Anssi RasTiimi Kesk.
1 Leinonen Lauri SK Pohjantähti Kesk.
5 Mäkelä Timo Kokkolan Suunnistajat Hyl.
16 Tervala Miska Rastivarsat Hyl.
19 Uusitalo Jyri Pellon Ponsi Hyl.

D21 : 8,2 km

Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 39 Vääränen Sari Kouvolan Suunnistajat 32:45
2. 42 Koskela Salla Lounais-Hämeen Rasti 33:06 +21
3. 41 Suutari Tuuli Kouvolan Suunnistajat 33:17 +32
4. 35 Räisänen Noora Saloisten Reipas 35:12 +2:27
5. 32 Hara Marika Koovee 35:49 +3:04
6. 40 Mörsky Sonja Keuruun Kisailijat 35:55 +3:10
7. 36 Suutari Mirka Kouvolan Suunnistajat 36:44 +3:59
8. 37 Niittymäki Johanna Koovee 37:29 +4:44
9. 30 Oikarinen Suvi Ounasvaaran Hiihtoseura 38:20 +5:35
10. 33 Lotvonen Essi Laitasaaren Veto 40:48 +8:03
11. 26 Karppinen Kukka-Maaria Laitasaaren Veto 42:50 +10:05
12. 28 Suutari Säde Kouvolan Suunnistajat 43:27 +10:42
13. 38 Pesu Mervi Rajamäen Rykmentti 43:43 +10:58
14. 34 Tuomisto Satu Vaasan Suunnistajat 44:12 +11:27
15. 31 Bergman Marjo Ounasvaaran Hiihtoseura 46:28 +13:43
16. 27 Heikkinen Sanni Helsingin Suunnistajat 49:20 +16:35

H20 : 9,0 km

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 57 Kotro Väinö Kymin Suunnistajat 31:01
2. 58 Ekström Niklas MS Parma 31:12 +11
3. 53 Salonen Seeti Valkeakosken Haka 31:15 +14
4. 55 Laitamäki Wille MS Parma 32:29 +1:28
5. 56 Maijala Matias Lapin Veikot 33:32 +2:31
6. 47 Nykänen Tomi Lahden Suunnistajat-37 33:33 +2:32
7. 45 Nurminen Eerik Rastivarsat 34:08 +3:07
8. 54 Outinen Tuomas Kymin Suunnistajat 35:41 +4:40
9. 52 Aho Ilmari Valkeakosken Haka 36:57 +5:56
10. 49 Virtala Alex Pargas IF 37:37 +6:36
11. 48 Jansson Emil IK Falken 37:38 +6:37
12. 46 Forsell Mickel OK Botnia 39:28 +8:27
13. 50 Aumo Oskari Valkeakosken Haka 45:11 +14:10

D20 : 7,9 km

Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 3

1. 79 Hoskari Maria Rastiketut 32:19
2. 74 Oikkonen Sanni Ounasvaaran Hiihtoseura 33:11 +52
3. 78 Virtanen Heta Ounasvaaran Hiihtoseura 34:02 +1:43
4. 76 Peltonen Liisa Kouvolan Suunnistajat 34:14 +1:55
5. 80 Klemettinen Kaisa Suunta Jyväskylä 34:53 +2:34
6. 77 Rantala Aino Ounasvaaran Hiihtoseura 34:57 +2:38
7. 73 Kuokka Iida-Liisa Iisalmen Visa 36:48 +4:29
8. 65 Taulavuori Venla Alatornion Pirkat 37:36 +5:17
9. 63 Leppäsalmi Sara Keuruun Kisailijat 37:38 +5:19
10. 72 Niskanen Sofia Sonkajärven Pahka 39:23 +7:04
11. 75 Niemi Tiina Rastiketut 39:58 +7:39
12. 71 Kiljunen Emmi Lahden Suunnistajat-37 40:27 +8:08
13. 64 Haunia Heta Rastiketut 40:52 +8:33
14. 70 Tuomala Miina-Maria Suunta Jyväskylä 41:57 +9:38
15. 68 Kangasaho Aino Sonkajärven Pahka 47:36 +15:17
16. 69 Hyyppä Milja Kokkolan Suunnistajat 50:53 +18:34
17. 67 Päkkilä Suvi Haukiputaan Heitto 58:00 +25:41
18. 60 Nurmilaukas Iiris Luumäen Rasti 1:00:20 +28:01
66 Halttunen Milja Rasti-Jussit Hyl.
62 Ruokola Anna Rasti-Jussit Hyl.
61 Virtala Jenny Pargas IF Hyl.

H17 : 8,0 km

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 93 Aho Rauli Valkeakosken Haka 31:47
2. 92 Lemberg Roope Rasti-Jussit 32:01 +14
3. 84 Stevander Karri Kuortaneen Kunto 34:20 +2:33
4. 91 Peltonen Lasse Kouvolan Suunnistajat 34:57 +3:10
5. 87 Rantala Valtteri Valkeakosken Haka 35:29 +3:42
6. 83 Forsell Gustav OK Botnia 35:46 +3:59
7. 82 Jussinmäki Pietari Halsuan Toivo 37:19 +5:32
8. 88 Korhonen Konsta Kajaanin Suunnistajat 38:46 +6:59
9. 89 Gretschel Eino Kuusamon Erä-Veikot 39:15 +7:28
10. 85 Vaherlehto Eemi Espoon Akilles 39:43 +7:56
11. 90 Aikio Valtteri Kuusamon Erä-Veikot 45:05 +13:18
12. 86 Riissanen Miska Espoon Akilles 46:00 +14:13

D17 : 7,7 km

Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 113 Ojanaho Ansa-Lotta Ounasvaaran Hiihtoseura 31:10
2. 115 Ekström Lotte-Line MS Parma 31:41 +31
3. 110 Pirilä Elisa MS Parma 33:00 +1:50
4. 116 Pesu Vilma Pirkkalan Hiihtäjät 33:05 +1:55
5. 114 Holopainen Oili Suunta 2000 33:28 +2:18
6. 112 Viippola Venla Suunta 2000 33:29 +2:19
7. 111 Linnainmaa Katja Valkeakosken Haka 34:14 +3:04
8. 109 Viitasaari Liina Kokkolan Suunnistajat 35:27 +4:17
9. 107 Kärnä Emmi Sonkajärven Pahka 36:39 +5:29
10. 105 Tiainen Liinu Nivalan Suunnistajat 40:04 +8:54
11. 108 Ruutiainen Helmi Lahden Suunnistajat-37 41:27 +10:17
12. 104 Vallema Henrika Vehkalahden Veikot 41:40 +10:30
13. 106 Oikarinen Anni Suunta 2000 47:35 +16:25
14. 98 Tonder Oona Sonkajärven Pahka 50:49 +19:39
15. 97 Tuohimaa Ines Solf IK 53:35 +22:25
16. 102 Hyyppä Liina Kokkolan Suunnistajat 54:57 +23:47
17. 96 Enlund Julia IF Femman 1:00:29 +29:19
100 Taulavuori Anni Alatornion Pirkat Hyl.

H15 : 6,7 km

Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 2

1. 134 Tolkkinen Tuukka Sotkamon Jymy 24:08
2. 135 Riissanen Pyry Espoon Akilles 25:23 +1:15
3. 133 Vepsäläinen Onni Kymin Suunnistajat 26:51 +2:43
4. 132 Pesu Akseli Pirkkalan Hiihtäjät 27:14 +3:06
5. 119 Huhtamäki Rasmus Pietarsaaren Hiihtäjät 28:22 +4:14
6. 127 Hirvilahti Joona Vehkalahden Veikot 29:07 +4:59
7. 126 Koskinen Eemil Tampereen Pyrintö 30:40 +6:32
8. 131 Lemberg Ville Rasti-Jussit 36:39 +12:31
9. 121 Ikola Aapo Helsingin Suunnistajat 36:51 +12:43
10. 120 Tuominen Rami Tampereen Pyrintö 37:27 +13:19
11. 123 Niemelä Julius Rasti-Nokia 41:59 +17:51
12. 128 Kanervo Aaro Sotkamon Jymy 44:39 +20:31
13. 130 Karjalainen Rasmus Liperin Taimi 44:48 +20:40
14. 129 Karjalainen Kasperi Liperin Taimi 48:11 +24:03
15. 124 Mukkala Jonne Kuusamon Erä-Veikot 48:28 +24:20
16. 118 Jussinmäki Iisakki Halsuan Toivo 58:11 +34:03
125 Karhunen Juho Ylistaron Kilpa-Veljet Hyl.
122 Sivonen Miro Tampereen Pyrintö Hyl.

D15 : 6,3 km

Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 153 Salmela Anni Suunta 2000 30:35
2. 154 Ojanaho Eeva-Liina Ounasvaaran Hiihtoseura 30:52 +17
3. 150 Outinen Katariina Kymin Suunnistajat 33:03 +2:28
4. 152 Hoskari Sanni Rastiketut 33:44 +3:09
5. 143 Rantanen Annika Koovee 33:54 +3:19
6. 151 Rissanen Venny Sonkajärven Pahka 34:59 +4:24
7. 142 Naskali Johanna Kyrös-Rasti 35:42 +5:07
8. 141 Virtala Emmi Pargas IF 38:17 +7:42
9. 148 Linnainmaa Annukka Valkeakosken Haka 39:01 +8:26
10. 149 Kiiski Aliisa Kymin Suunnistajat 39:45 +9:10
11. 140 Kankaanpää Aino Lapuan Virkiä 41:43 +11:08
12. 146 Lehtonen Minttu Siilin Rasti 45:58 +15:23
13. 145 Pitkänen Anni Kuusamon Erä-Veikot 46:10 +15:35
14. 139 Liljeqvist Emilia IF Minken 51:19 +20:44
15. 137 Lakanen Inka Perhon Kiri 55:16 +24:41
16. 138 Syrjälä Eveliina Kauhavan Wisa 1:04:12 +33:37

H35 : 8,0 km

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 163 Ekonoja Antti Pellon Ponsi 30:52
2. 162 Suomalainen Samuel Leppävaaran Sisu 33:31 +2:39
3. 164 Moisio Petri Saarijärven Pullistus 33:51 +2:59
4. 158 Koski Jussi Ylistaron Kilpa-Veljet 34:57 +4:05
5. 161 Kettunen Pyry Säyneisen Salpa 35:00 +4:08
6. 156 Paavola Kai Kokkolan Suunnistajat 36:21 +5:29
7. 159 Wik Niklas IK Falken 38:33 +7:41
8. 160 Viitanen Jukka Epilän Esa 52:06 +21:14

D35 : 7,0 km

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 169 Penttilä Marja Kokkolan Suunnistajat 37:35
2. 168 Partanen Ritva Lammin Säkiä 39:05 +1:30
167 Rauhalammi Marja Epilän Esa Hyl.

H40 : 8,0 km

Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 173 Rantala Teemu IF Femman 28:11
2. 172 Kiiskinen Petri Lahden Suunnistajat-37 29:01 +50
3. 176 Pitkänen Harri Kuusamon Erä-Veikot 30:16 +2:05
4. 185 Määttä Jari Kemijärven Urheilijat 30:32 +2:21
5. 186 Virkki Janne Hiiltomiehet 30:37 +2:26
6. 175 Saarinen Timo Hiiltomiehet 31:20 +3:09
7. 183 Hyyppä Tuomas Kokkolan Suunnistajat 33:37 +5:26
8. 180 Väänänen Lassi Iisalmen Visa 34:47 +6:36
9. 174 Sarkkinen Timo Lahden Taimi 34:58 +6:47
10. 182 Vapa Marko Suunta 2000 37:08 +8:57
11. 178 Ronkainen Markus Lapin Veikot 37:28 +9:17
12. 179 Koljonen Jouni Vaalan Karhu 38:44 +10:33
13. 177 Kiiski Mikko Kymin Suunnistajat 41:12 +13:01
14. 181 Määttä Harri Länsi-Rajan Rasti 41:25 +13:14
15. 171 Jansson Sören IK Falken 45:22 +17:11

D40 : 7,0 km

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 193 Vaara Annika Lapin Veikot 30:57
2. 197 Laitinen Kaisa Ylikiimingin Nuijamiehet 32:10 +1:13
3. 190 Koivunen Mari Lammin Säkiä 33:10 +2:13
4. 195 Jaako Niina Länsi-Rajan Rasti 36:08 +5:11
5. 189 Caldén Mikaela IF Minken 36:33 +5:36
6. 191 Rantanen Marja Lammin Säkiä 38:54 +7:57
7. 192 Vanhala Annastiina Kuhmon Peurat 41:30 +10:33
8. 188 Laitinen Maria Ylikiimingin Nuijamiehet 41:46 +10:49
9. 194 Ivakko Piia Sotkamon Jymy 43:22 +12:25

H45 : 7,6 km

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 202 Pesu Raino Lounais-Hämeen Rasti 26:59
2. 201 Varis Pekka Pellon Ponsi 27:15 +16
3. 213 Häkkinen Mika Hiiltomiehet 27:34 +35
4. 203 Salo Mikael OK Trian 27:54 +55
4. 212 Kahelin Jouni Suunta Jyväskylä 27:54 +55
6. 211 Riissanen Jani Espoon Akilles 28:51 +1:52
7. 210 Viippola Ilpo Suunta 2000 30:20 +3:21
8. 209 Ruutiainen Tomi Lahden Suunnistajat-37 30:39 +3:40
9. 208 Hankaniemi Tomi Lieksan Rasti 34:11 +7:12
10. 207 Kuokka Kari Iisalmen Visa 38:03 +11:04
11. 205 Myllymäki Jyri Vetelin Urheilijat 43:42 +16:43
12. 199 Pussila Tuomas Suunta 2000 45:33 +18:34
200 Vaherlehto Tuomas Espoon Akilles Hyl.

D45 : 6,7 km

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 220 Halttunen Jonna Kangasniemen Kalske 33:33
2. 216 Pekkala Sini Espoon Suunta 33:49 +16
3. 215 Sandberg Susanna Suunta 2000 35:32 +1:59
4. 219 Ruutiainen Maria Saloisten Reipas 37:09 +3:36
5. 218 Naskali Liisa Kyrös-Rasti 37:17 +3:44
6. 221 Paalanen Satu Itä-Päijänteen Rasti 39:20 +5:47
7. 217 Lehtonen Raisa Siilin Rasti 1:04:53 +31:20

H50 : 7,6 km

Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 3

1. 242 Virtanen Antti Tarpian Suunta 29:09
2. 243 Tervala Mika Lounais-Hämeen Rasti 29:14 +5
3. 240 Sorjonen Pekka Lieksan Rasti 30:05 +56
4. 237 Asklöf Tom Lounais-Hämeen Rasti 30:30 +1:21
5. 239 Kiljunen Juha Lahden Suunnistajat-37 30:56 +1:47
6. 235 Ojala Kai Suunta 2000 31:55 +2:46
7. 236 Heinilä Hannu Rastivarsat 32:32 +3:23
8. 229 Karjalainen Risto Liperin Taimi 33:19 +4:10
9. 225 Similä Juha Joutsenon Kullervo 33:33 +4:24
10. 234 Leppänen Jaakko Joen Suunta 34:24 +5:15
11. 233 Tuokko Jyrki Rastivarsat 35:26 +6:17
12. 232 Nivala Jarmo Ylivieskan Kuula 36:30 +7:21
13. 228 Taulavuori Tero Alatornion Pirkat 38:33 +9:24
14. 224 Suutari Tero Kouvolan Suunnistajat 38:57 +9:48
15. 231 Laitinen Tuomo Säyneisen Salpa 40:05 +10:56
16. 227 Karvonen Sami Saloisten Reipas 41:10 +12:01
17. 223 Gynther Kimmo Itä-Hämeen Rasti 43:35 +14:26
241 Klemettinen Vesa Suunta Jyväskylä Hyl.
226 Pihlajaniemi Janne Vesaisen Pojat Hyl.
230 Viitasaari Tommi Kokkolan Suunnistajat Hyl.

D50 : 6,4 km

Lähti: 19, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 263 Mattila Riitta RasTiimi 28:14
2. 253 Nuolioja Arja RasTiimi 29:02 +48
3. 255 Suutari Vuokko Kouvolan Suunnistajat 29:25 +1:11
4. 265 Perkkalainen Johanna Epilän Esa 30:01 +1:47
5. 262 Oikkonen Mirka Ounasvaaran Hiihtoseura 30:04 +1:50
6. 248 Silventoinen Ulla Saloisten Reipas 30:08 +1:54
7. 264 Oikarinen Maarit Ounasvaaran Hiihtoseura 31:49 +3:35
8. 261 Palmen Virpi Espoon Suunta 32:20 +4:06
9. 260 Vallema Tanja Vehkalahden Veikot 36:11 +7:57
10. 245 Nissinen Ulla Suunta Jyväskylä 36:20 +8:06
11. 251 Ekström Anu MS Parma 38:43 +10:29
12. 252 Blomqvist Eija IF Femman 41:30 +13:16
13. 247 Lampela Anita Saloisten Reipas 42:12 +13:58
14. 257 Tupitsa Sari Rasti E4 44:39 +16:25
15. 258 Kotro Pia Vehkalahden Veikot 48:05 +19:51
16. 256 Iso-Koivisto Minna Kauhavan Wisa 48:55 +20:41
17. 249 Erkkilä Marja Kauhavan Wisa 51:32 +23:18
18. 254 Karhunen Katri Ylistaron Kilpa-Veljet 52:15 +24:01
246 Dahlman Maarit Saloisten Reipas Kesk.

H55 : 7,1 km

Lähti: 25, Keskeytti: 1, Hylätty: 4

1. 291 Mäkinen Seppo Suunta 2000 24:54
2. 289 Tuomala Jyrki Suunta Jyväskylä 25:05 +11
3. 286 Koskinen Juha Kuortaneen Kunto 26:48 +1:54
3. 290 Määttä Kimmo Ounasvaaran Hiihtoseura 26:48 +1:54
5. 288 Sippola Asko Kuortaneen Kunto 28:02 +3:08
6. 287 Kotro Petri Kaakon Rasti 28:56 +4:02
7. 285 Linnainmaa Pekka Valkeakosken Haka 29:18 +4:24
8. 280 Vilppola Arto Suunta 2000 30:01 +5:07
9. 283 Heiskanen Hannu Sonkajärven Pahka 30:13 +5:19
10. 271 Marttinen Tuomo Itä-Päijänteen Rasti 30:55 +6:01
11. 268 Mäkipää Kalevi Epilän Esa 31:41 +6:47
12. 272 Karsikas Juha RasTiimi 32:49 +7:55
13. 275 Vaara Keijo Lapin Veikot 33:12 +8:18
14. 284 Heinola Ari Kaakon Rasti 33:19 +8:25
15. 267 Koskivirta Eero Kaakon Rasti 33:39 +8:45
16. 279 Pietarinen Juha Siilin Rasti 34:15 +9:21
17. 282 Lassila Antti Kuortaneen Kunto 34:16 +9:22
18. 276 Saatsi Asko Nurmeksen Sepot 36:42 +11:48
19. 281 Savikko Olli Tarpian Suunta 36:51 +11:57
20. 277 Gretschel Horst Kuusamon Erä-Veikot 39:39 +14:45
278 Heikkuri Tapani Alatornion Pirkat Kesk.
274 Heikkinen Sakari Rasti-Vihti Hyl.
269 Jussila Esko Päijät-Rasti Hyl.
273 Maunuksela Jari Tarpian Suunta Hyl.
270 Wiklund Torbjörn IK Falken Hyl.

D55 : 5,8 km

Lähti: 10, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 302 Lotvonen Arja Laitasaaren Veto 31:09
2. 301 Lassila Päivi RasTiimi 31:47 +38
3. 300 Väärälä Marita Ounasvaaran Hiihtoseura 33:51 +2:42
4. 293 Linko Rita Espoon Suunta 35:41 +4:32
5. 299 Katajamäki Tuija Kauhavan Wisa 38:02 +6:53
6. 294 Kankaanpää Tarja Kauhavan Wisa 38:15 +7:06
7. 298 Hokajärvi Raili SK Pohjantähti 43:59 +12:50
8. 297 Pirttilä Lea Ounasvaaran Hiihtoseura 46:20 +15:11
9. 295 Tervo Maarit Sallan Karhut 1:42:52 +1:11:43
296 Bergman Heidi Ounasvaaran Hiihtoseura Kesk.

H60 : 7,0 km

Lähti: 26, Keskeytti: 1, Hylätty: 5

1. 329 Varkila Jorma Savon Suunta 31:50
2. 330 Peltonen Heikki Itä-Päijänteen Rasti 32:06 +16
3. 307 Mannila Tapio Epilän Esa 33:37 +1:47
4. 325 Paukku Ismo Itä-Päijänteen Rasti 34:03 +2:13
4. 327 Hämäläinen Markku Rastivarsat 34:03 +2:13
6. 316 Koponen Hannu Säyneisen Salpa 35:56 +4:06
7. 326 Martikainen Ari Keuruun Kisailijat 36:08 +4:18
8. 317 Karppinen Jouko Vaalan Karhu 37:20 +5:30
9. 304 Kotala Markku Lahden Suunnistajat-37 37:23 +5:33
10. 320 Tolonen Juha Hankasalmen Hanka 37:43 +5:53
11. 312 Ovaska Pertti Epilän Esa 38:40 +6:50
12. 323 Liikkanen Reima Lahden Taimi 39:21 +7:31
13. 306 Pajukangas Tauno Kaustisen Pohjan-Veikot 39:50 +8:00
14. 319 Mahlamäki Jari Teuvan Rivakka 40:54 +9:04
15. 309 Bäck Mikael IF Femman 41:17 +9:27
16. 318 Laine Markku Mäntsälän Urheilijat 41:40 +9:50
17. 310 Juura Esa Kankaanpään Suunnistajat 47:48 +15:58
18. 314 Leppälä Martti Rasti-Vihti 48:46 +16:56
19. 305 Palomäki Eero IF Femman 59:53 +28:03
20. 313 Koljonen Pekka Iisalmen Visa 1:17:21 +45:31
328 Sipola Velu Suunta 2000 Kesk.
315 Hiltunen Pekka Nurmeksen Sepot Hyl.
321 Kotala Ilkka Ounasvaaran Hiihtoseura Hyl.
322 Oinaskallio Erkki Rajamäen Rykmentti Hyl.
311 Stubb Stefan IK Falken Hyl.
324 Valkonen Pekka Savon Suunta Hyl.

D60 : 5,8 km

Lähti: 9, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 340 Kihlström Kirsi Rasti E4 32:52
2. 339 Soinila Helena Teuvan Rivakka 34:15 +1:23
3. 335 Anttila Sisko Lammin Säkiä 37:57 +5:05
3. 338 Laurila Saija Epilän Esa 37:57 +5:05
5. 332 Mikkolainen Mirja Valkeakosken Haka 40:12 +7:20
6. 336 Käkelä Maija Puolangan Ryhti 40:35 +7:43
7. 333 Korpio Aulikki Valkeakosken Haka 51:51 +18:59
8. 337 Raatikainen Päivi Rasti E4 53:48 +20:56
334 Pöyhönen Lea Vetelin Urheilijat Kesk.

H65 : 6,9 km

Lähti: 26, Keskeytti: 1, Hylätty: 3

1. 366 Ollikainen Seppo Juvan Urheilijat 29:52
2. 367 Hyyryläinen Raimo Juvan Urheilijat 29:56 +4
3. 364 Kattelus Keijo Luumäen Rasti 31:55 +2:03
4. 365 Udd Esko SOC Asikkala 32:09 +2:17
5. 362 Mourujärvi Kauno Kuopion Suunnistajat 33:44 +3:52
6. 361 Pietikäinen Markku Joutsenon Kullervo 36:16 +6:24
7. 359 Vainio Jarmo Hämeenlinnan Suunnistajat 36:31 +6:39
8. 360 Köngäs Martti Puolangan Ryhti 37:58 +8:06
9. 351 Vesisenaho Markku Sievin Sisu 38:41 +8:49
10. 350 Karhunen Juha Kuopion Suunnistajat 40:43 +10:51
11. 352 Väätäinen Hannu Itä-Päijänteen Rasti 40:47 +10:55
12. 353 Torikka Kullervo Suunta 2000 41:47 +11:55
13. 354 Pihlajamaa Martti Vetelin Urheilijat 43:24 +13:32
14. 342 Urpalainen Jukka Miehikkälän Vilkas 46:57 +17:05
15. 348 Moisander Jouni Rasti-Vihti 47:48 +17:56
16. 358 Myllymäki Ari Kaustisen Pohjan-Veikot 48:46 +18:54
17. 355 Viitasaari Eero Kokkolan Suunnistajat 51:00 +21:08
18. 356 Karvonen Paavo Iisalmen Visa 52:21 +22:29
19. 347 Junttila Tuomo RasTiimi 55:05 +25:13
20. 349 Antikainen Raimo Kuopion Suunnistajat 1:05:17 +35:25
21. 343 Pihlajaniemi Pekka Saloisten Reipas 1:09:54 +40:02
22. 345 Pöyhönen Hannu Vetelin Urheilijat 1:18:29 +48:37
363 Tiilikainen Teuvo Hämeenlinnan Suunnistajat Kesk.
344 Pihlaja Antti OK Kristina Hyl.
368 Tikkanen Tapio Savon Suunta Hyl.
346 Turunen Esko Sonkajärven Pahka Hyl.

D65 : 5,1 km

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 377 Nurminen Arja Valkeakosken Haka 33:45
2. 378 Fred Bodil IF Femman 38:58 +5:13
3. 373 Liimatainen Raili Hyvinkään Rasti 44:34 +10:49
4. 370 Lappeteläinen Raija Hyvinkään Rasti 45:46 +12:01
5. 376 Kattilakoski Kirsti Kokkolan Suunnistajat 48:10 +14:25
6. 372 Juura Maarit Kankaanpään Suunnistajat 49:40 +15:55
7. 371 Raiko Erja Hyvinkään Rasti 55:11 +21:26
8. 374 Karvonen Pirjo Iisalmen Visa 1:05:18 +31:33
9. 375 Kukkonen Marja Raja-Karjalan Suunnistajat 1:13:13 +39:28

H70 : 6,4 km

Lähti: 28, Keskeytti: 0, Hylätty: 5

1. 406 Hyyryläinen Jorma Juvan Urheilijat 27:32
2. 411 Saarinen Heikki SOC Asikkala 28:11 +39
3. 407 Pokela Erkki Luumäen Rasti 29:40 +2:08
4. 405 Tolvanen Mauri Leppävaaran Sisu 29:49 +2:17
5. 410 Lehtinen Teuvo SOC Asikkala 30:08 +2:36
6. 401 Lakkala Ossi Kuopion Suunnistajat 32:25 +4:53
7. 391 Kanste Pekka Perämeren Rasti 32:26 +4:54
8. 409 Kemppainen Taisto Vaalan Karhu 34:23 +6:51
9. 382 Peippo Tapio Joutsenon Kullervo 34:58 +7:26
10. 387 Köykkä Jussi Rasti-Kurikka 35:10 +7:38
11. 398 Mustonen Lauri Alatornion Pirkat 35:47 +8:15
12. 400 Korhonen Mauno Kuopion Suunnistajat 37:03 +9:31
13. 385 Nippala Juhani Rasti-Jyry 37:33 +10:01
14. 408 Inkinen Paavo Rasti-Jyry 38:27 +10:55
15. 384 Nynäs Henning IF Brahe 39:07 +11:35
16. 389 Lakkinen Keijo Suunta-Sepot 39:48 +12:16
17. 395 Oja Jorma Nivalan Urheilijat 41:27 +13:55
18. 394 Toropainen Pauli Oulun NMKY:n Urheilijat 41:56 +14:24
19. 404 Nurminen Heikki Itä-Päijänteen Rasti 42:33 +15:01
20. 397 Kattilakoski Eero Kaustisen Pohjan-Veikot 44:04 +16:32
21. 388 Haapala Risto Kokkolan Suunnistajat 50:36 +23:04
22. 390 Jokela Erkki Leppävaaran Sisu 52:26 +24:54
23. 393 Halkosaari Severi Nivalan Urheilijat 1:00:06 +32:34
399 Herttuainen Vesa Raja-Karjalan Suunnistajat Hyl.
386 Koivukangas Erkki Kokkolan Suunnistajat Hyl.
403 Orpana Risto SOC Asikkala Hyl.
392 Salonen Kauko Itä-Päijänteen Rasti Hyl.
402 Virkkula Unto Nivalan Urheilijat Hyl.

D70 : 4,7 km

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 420 Halme Ritva Kiimingin Urheilijat 26:06
2. 413 Suomalainen Marja Leppävaaran Sisu 29:49 +3:43
3. 419 Köngäs Kaarina Puolangan Ryhti 36:30 +10:24
4. 418 Sulander Mirja-Liisa Epilän Esa 40:34 +14:28
5. 415 Pått Saga IF Minken 45:40 +19:34
6. 414 Kaasalainen Tuula Suunta-Sepot 47:05 +20:59
7. 417 Stoor Anne Kokkolan Suunnistajat 51:13 +25:07
8. 416 Hautamäki Anna-Maija Rastiketut 1:14:27 +48:21

H75 : 4,7 km

Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 2

1. 443 Hanhela Mauno Haukiputaan Heitto 21:02
2. 445 Ahtiainen Pertti Kalevan Rasti 21:50 +48
3. 444 Kesti Tapani Kuortaneen Kunto 23:27 +2:25
4. 442 Taipalus Esko Rastiketut 25:12 +4:10
5. 441 Ekström Marcus Kauhavan Wisa 27:21 +6:19
6. 440 Mäkipää Olli MS Parma 28:17 +7:15
7. 437 Karjalainen Seppo Kuopion Suunnistajat 28:37 +7:35
8. 422 Hakala Pekka Kouvolan Suunnistajat 29:18 +8:16
9. 439 Kettunen Kimmo Säyneisen Salpa 29:42 +8:40
10. 434 Tammela Seppo Tikkakosken Suunnistajat 29:52 +8:50
11. 435 Tunturi Markku Valkeakosken Haka 30:35 +9:33
12. 436 Veijovaara Jorma SK Pohjantähti 30:56 +9:54
13. 429 Kaasalainen Oiva Suunta-Sepot 31:04 +10:02
14. 432 Reinikainen Pentti Rasti-Jyry 32:18 +11:16
15. 438 Rönkkö Paavo Espoon Suunta 35:17 +14:15
16. 423 Koskenkorva Niilo Leppävaaran Sisu 36:50 +15:48
17. 433 Teppo Jaakko Gamlakarleby IF 39:21 +18:19
18. 428 Leppäkorpi Eero Itä-Hämeen Rasti 42:57 +21:55
19. 430 Hakala Niilo Teuvan Rivakka 45:41 +24:39
20. 424 Östman Lars-Erik IF Brahe 1:17:28 +56:26
425 Kanerva Unto Rasti-Jyry Hyl.
427 Luukko Jukka Päijät-Rasti Hyl.

D75 : 4,1 km

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 449 Mikkonen Ritva Espoon Suunta 28:09
2. 447 Hankonen Anna-Liisa Iisu 35:22 +7:13
3. 448 Vilppola Anneli Iisu 56:21 +28:12

H80 : 4,1 km

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 461 Tahvanainen Veijo Päijät-Rasti 24:39
2. 460 Ryyppö Toivo Joutsenon Kullervo 29:02 +4:23
3. 454 Åberg Karl-Erik Espoon Suunta 31:05 +6:26
4. 451 Erkkilä Olavi Hämeenlinnan Suunnistajat 31:08 +6:29
5. 458 Nieminen Mauno Viitasaaren Suunta 31:12 +6:33
6. 459 Suorajärvi Mauri SK Pohjantähti 32:14 +7:35
7. 452 Moisio Paavo Saarijärven Pullistus 33:13 +8:34
8. 462 Alalahti Jaakko Oulun NMKY:n Urheilijat 37:10 +12:31
9. 457 Häkkinen Tapani Itä-Päijänteen Rasti 45:39 +21:00
10. 456 Repo Voitto Raja-Karjalan Suunnistajat 51:45 +27:06
11. 455 Sulander Heikki Epilän Esa 54:19 +29:40
12. 453 Keskinen Matti Tikkakosken Suunnistajat 57:25 +32:46

H85 : 3,7 km

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 466 Suutari Veikko Joutsenon Kullervo 20:35
2. 465 Patana Tapio Vetelin Urheilijat 22:55 +2:20
3. 467 Hautala Eelis Iisalmen Visa 37:48 +17:13

H13 : 4,1 km

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 471 Hirvilahti Niklas Vehkalahden Veikot 20:30
2. 473 Takanen Eetu Vehkalahden Veikot 22:47 +2:17
3. 470 Koski Juuso Ylistaron Kilpa-Veljet 24:16 +3:46
4. 472 Mukkala Jonni Kuusamon Erä-Veikot 44:41 +24:11

D13 : 3,7 km

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 476 Koskinen Aino Tampereen Pyrintö 16:57
2. 475 Pesu Lotta Pirkkalan Hiihtäjät 17:41 +44
3. 479 Väisänen Martta Laitasaaren Veto 18:29 +1:32


H11 : 3,3 km

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 1


1. 481 Tihinen Matias Laitasaaren Veto 33:21

2. 482 Ekonoja Kasper Pellon Ponsi 43:43 +10:22
483 Seväkivi Heikki Laitasaaren Veto Hyl.

D11 : 3,3 km

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 488 Takanen Tiitu Vehkalahden Veikot 19:39
2. 489 Tihinen Milja Laitasaaren Veto 26:29 +6:50
3. 486 Kiiski Ilona Kymin Suunnistajat 28:43 +9:04
4. 485 Juka Eevi Laitasaaren Veto 34:24 +14:45
5. 487 Määttä Malla Länsi-Rajan Rasti 44:12 +24:33